Lapkričio 16-18 dienomis Litexpo Vilniuje rengiamas eilinis Startup Weekend renginys. Atrinktos komandos savo idėjas visą savaitgalį vystys TV bokšte!

Kas yra „start-up”as„? Dažnai klaidingai manoma, jog tai bet koks naujas su internetu susijęs verslas. Iš tik tokios verslo internete formos, kurios gali būti lengvai TIRAŽUOJAMOS ar plečiamos, pvz. geografiškai arba skirtingose verslo nišose. Verslas vadinamas start-up”u tik tol, kol jis išgrynina savo verslo modelį ir pritraukia finansavimą.

Kas per renginys yra start-up savaitgalis?
Paprastai tokio renginio metu penktadienio vakarą kiekvienas dalyvis, turintis idėją start-up”ui, pristato ją susirinkusiems. Tada kiti dalyviai gali jungtis prie to žmogaus, jei jam reikia komandos. Komandose paprastai labiausiai reikalingi programuotojai ir dizaineriai, bet verslo vystymo ar rinkodaros specialistai dažnai irgi būna reikalingi. Tą patį vakarą balsuojama ir atrenkamos idėjos, kurios bus pakviestos vystytis savaitgalio metu. Atrinktos idėjos ir komandos vystosi visą savaitgalį ir sekmadienį pristatomos dalyviams ir investuotojams. Geriausios komandos apdovanojamos piniginiais ir nepiniginiais prizais, jais gali susidomėti investuotojai.

Kodėl kai kurie profesionalai skeptiškai žiūri į start-up”us ir tokius renginius?
Šiuo metu Lietuvoje ir dar daug kur pasaulyje yra gan stipriai išpūstas start-up”ų burbulas. Jaunimas puola kurti tikėdamiesi greitai tapti milijonieriais. Deja, tik labai labai mažas procentas idėjų pasiteisina, susilaukia investuotojų ir išsivysto iki stambaus verslo. Net ir patys investuotojai dažnai nesupranta pakankamai apie interneto verslus ir investuoja fondų lėšas į idėjas, kurios gali būti apibūdinamos kaip „DOA” (dead on arrival – gimsta jau mirę).

Šį kartą renginys vyks Litexpo, bet atrinktas idėjas komandos vystys televizijos bokšte! Vieta pasirinkta norint labiau įkvėpti vystančius savo idėjas komandų narius.

Dalyvavimas renginyje nemokamas, todėl verta ateiti pasižiūrėti, o gal net prisijungti prie vienos iš komandų, kurios vystys savo verslus. Gal tai įkvėps jus kitą kartą patiems pasiūlyti savo idėja start-up”ui?

Renginio puslapis Facebooke.
Registracija į renginį.