Galvojate, kad nuotrauka nedaug tepasako apie jus kaip apie profesionalą arba kaip nuostabią asmenybę? Tada jūs klystate ir tuo galėsite įsitikinti patys!

Dažnas norime savo profilio nuotraukoje atrodyti geriausiai, tačiau kaip žinoti, kad pasirinkta nuotrauka iš tiesų tokia yra? Didžioji dalis interneto vartotojų turi po kelias ar net keliolika paskyrų įvairiuose tinklapiuose. Vieni jas susikuria norėdami pabendrauti, kiti ieško pažinčių, o treti norėdami susirasti darbą ar potencialų partnerį. Apsilankęs profilyje lankytojas pirmiausia susidaro įspūdį, nuomonę apie žmogų iš jo profilio nuotraukos. Tačiau nors nuotrauka pačiam jos savininkui gali būti graži ir tinkanti, tai dar nereiškia, kad ji sudarys gerą įspūdį apsilankiusiems profilyje.

Emociniam nuotraukos užtaisui išmatuoti yra sukurtas puikus įrankis – Photofeeler. Tai nuotraukų testavimo, tikrinimo įrankis, kuris padeda interneto vartotojams tinkamai pasirinkti profilio nuotrauką. Šiame tinklapyje užsiregistravęs lankytojas turi galimybė sužinoti, kuri jo nuotrauką atsitiktiniams vertintojams palieka geriausią įspūdį.

Norint išbandyti šį įrankį, Jums tereikia įvykdyti 4 žingsnius:
1. Užsiregistruokite svetainėje www.photofeeler.com
2. Įkelkite nuotraukas, apie kurias norite sužinoti kitų vartotojų nuomonę.
3. Nuspręskite, kokiam tikslui norėsite nuotrauką naudoti (LinkedIn/Facebook/pažintys)
4. Pradėkite testavimą.

Jei nenorite mokėti pinigų už šią paslaugą, kreditus apmokėjimui galite užsidirbti vertindami kitų naudotojų nuotraukas.

Nuotraukų vertintojai gali atiduoti savo balsą skirtingų paskirčių, tipų nuotraukoms: naudojamoms LinkedIn, Facebooke ar pažinčių svetainėse. Vertinant LinkedIn nuotraukas, vertintojas turi atkreipti dėmesį kiek asmuo nuotraukoje atrodo kompetentingas, simpatingas ir įtakingas.

Photofeeler LinkedIn

Vertinant Facebook nuotraukas yra vertinama žmogaus pasitikėjimas, nuoširdumas ir linksmumas atsispindintis nuotraukose.

Photofeeler Facebook

Pažinčių tinklapių nuotraukos yra vertinamos pagal numatomą protingumą, patikimumą ir išvaizdą, grožį. Kiekvienas lankytojas pasirenka įkėlimo skiltį pagal poreikius ir numatomą nuotraukos įkėlimo vietą, paskirtį.

Sistemos privalumai:

  • Galima naudotis nemokamai
  • Laukiant vertinimo nebūtina likti svetainėje – pranešimą apie vertinimo pabaigą gausite el. paštu
  • Papildomai vertintojai gali prirašyti komentarų, kaip pagerinti jūsų nuotrauką
  • Galima vertinti neribotą skaičių nuotraukų
  • Galima pasirinkti norimą vertintojų skaičių (kuo daugiau, tuo patikimesnis bus vertinimas)

PhotoFeeler trūkumai:

  • Sistemos naudotojams leidžiama vertinti daugiau nei vieną kartą tą pačią nuotrauką
  • Kiek nuotraukų įvertinsime, tiek vertinimų gaus ir mūsų įkeltos nuotraukos. Sistemos naudotojams tai gali pasirodyti patrauklu, bet pati sistema tokiu atveju susiduria su vertintojų trūkumu ir todėl leidžia balsuoti kelis kartus. Galbūt būtų geriau jei mainai būtų ne santykiu 10:10, bet 10:12.

Apibendrinus galima teigti, kad nuotraukų vertinimo įrankis PhotoFeeler padeda gauti aplinkinių nuomonę apie mūsų įkelta nuotrauką ir sužinoti kitų vartotojų siūlomus patobulinimus, tačiau rezultatai gali būti nelabai patikimi dėl mažo vertintojų skaičiaus. Bet kokiu atveju, net ir keli nešališki vertinimai bus objektyviau nei mūsų pačių neobjektyvus požiūris 🙂

Autoriai: Viktorija Muliuolytė ir Vladas Sapranavičius. Autorinės teisės priklauso Webconsulting.